Akçakoca’da 10 Kasım Ulu Önder Atatürk’ü anma programına; Kaymakamımız Sayın Yasin Öztürk, Belediye Başkanımız Sayın Cüneyt Yemenici, Sivil Toplam kuruluşları, Siyasi Parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaşımız katıldılar. Çelenk koyma töreninde farklı okullardan öğrenci ve idareciler de bayrak ve flamalarıyla yer aldılar.
Kaymakamımız Sayın Yasin Öztürk ile Belediye Başkanımız Sayın Cüneyt Yemenici Atatürk anıtına ayrı ayrı çelenk bıraktılar.
Saat 09.05’de çalan sirenlerle birlikte iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Ardından okunan İstiklal marşı sonrasında çelenk töreni sona erdi.
Akçakoca Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin hazırlayıp sunduğu program saat 10.00’da başladı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması sonrasında başlayan programda günün anlam ve önemine binaen konuşmayı Piri Reis Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Savaş Artvin yaptı.
Atatürk’ün yaşamından kesitlerin gösterildiği videoların yanı sıra özel bir teknikle hazırlanmış olan oratoryonun ardından, ilk, orta ve liselerde yapılan Atatürk konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.