Yaygın Eğitim Kurumları Yönetmeliğinin 58. maddesi gereği; 2017-2018 eğitim -öğretim yılının Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyonu Toplantısı İlçe Kaymakamımız Yasin ÖZTÜRK başkanlığında Kaymakamlık Toplantı Salonunda yapıldı.

Toplantıya İlçe Kaymakamımız Sayın Yasin ÖZTÜRK, Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Suat MADENCİ, İlçe Jandarma Komutanımız Sayın Özgür ÜNGÜT, İlçe emniyet Müdürümüz Sayın Levent AKKAÇ, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ömer EZER, Yüksek Okul Müdür Yardımcımız Sayın Ramazan KAYA, daire müdürleri, okul müdürleri ve meslek odaları temsilcilerinin katılımları ile yapıldı.

Toplantı Kaymakamımız Sayın Yasin ÖZTÜRK’ün; “halk eğitimi planlama ve iş birliği komisyonu, ilçedeki resmî, özel ve sivil toplum kuruluşları ile hayat boyu öğrenme kapsamında, yaygın eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesi, planlanması, ortaya çıkan güçlüklerin değerlendirilmesi ve merkezler arasında iş birliği ve koordinasyon sağlanması, etkinliklerin birlikte planlanması ve uygulamaya konulması, hizmet tekrarı ve kaynak israfının önlenmesi ve verimliliğin artırılması hedeflenmektedir.” açılış konuşması ile başladı.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hasan YALILI: 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılında açılan kurslar, kursiyer sayısı ve kurs çeşitleri, 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında planlanan kurslar hakkında bilgi içeren bir sunum yaptı. 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılında 2013 farklı dalda247 kursta toplam 5157 kursiyere ulaşıldığı belirtildi.

Toplantı katılanların görüş ve öneri alınarak sona erdi.