2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı ilköğretim haftası açılış programı ilçemiz Gönül Yavuz ilkokulu tarafından düzenlendi. Gerçekleşen programa Kaymakamımız Sayın Yasin Öztürk, Belediye Başkanımız Sayın Cüneyt Yemenici, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ömer Ezer, daire müdürleri ve öğrenciler katıldı.
Gönül Yavuz ilkokulunda gerçekleşen program saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı ve sonrasında okul müdürü Adnan Kaya ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Ezer’in günün anlam ve önemine yönelik yaptığı konuşmayla devam etti.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Ezer konuşmasında şu sözlere yer verdi “Çocuklar bizim geleceğimizdir, geleceğimizi hazırlayanlar da öğretmenlerimizdir. Öğrencilerimizin yetişmesinde öğretmenlerimizin olduğu kadar değerli velilerimize de büyük görevler, sorumluluklar düşmektedir. Geleceğimizin güvencesi sevgili öğrencilerimiz; aileleriniz, öğretmenleriniz ve idarecileriniz olarak sizleri bilimi ve teknolojiyi kullanan, erdemli, sorunlara çözüm üretebilen, araştıran, sorgulayan, milli değerlerine bağlı, bilimin ve aklın yol göstericiliğinden ayrılmayan, çağdaş bireyler olarak yetiştirmenin gayreti içerisindeyiz” dedi ve yeni eğitim öğretim yılında öğretmenlere ve öğrencilere başarılar diledi.
Gerçekleşen konuşmaların ardından program, öğrencilerin gerçekleştirdiği çeşitli gösterilerle devam etti.