Yemende 2015 yılından itibaren yaşanan çatışmalar neticesinde 28 Milyonluk ülke nüfusunun yüzde 75'i olan 22,2 milyon kişi insani yardıma ihtiyaç duymaktadır. Yaklaşık 10.000 kişi çatışmalar sonucunda hayatını kayıp etmiş olup,50.000 kişi civarında kişide yaralanmıştır. Açlık krizine ek olarak ülkede dünyanın en büyük kolera salgını başlamıştır.
Bu kapsamda İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca başlatılan Yemendeki krizi teskin etmek amacıyla bir yardım kampanyası başlatılmış olup, kampanya ya yardım sever halkımız tarafınca yoğun bir destek vermesi için tüm kamu kurum ve kuruluşlar ile yardımsever halkımız bu kampanyaya katılımlarının sağlanması büyük önem arz etmektedir.
Yardım kampanyasının ilçemizde bulunan tüm kamu kurum ve kuruluşlar ile yardımsever halkımızın hamiyet sever duygularına bildirir, yapılmak istenilen yardımlarını ilişikte belirtilen açılmış banka hesaplarına yapabilecekleri gibi Kaymakamlığımızla irtibata geçilebileceği hususu tüm kamu kurum ve kuruluşlar ile halkımıza duyurulur.
 
Yasin ÖZTÜRK
Kaymakam

 
EK: Banka Hesap Numara Listesi